Obnóża pyłkowe


   Jest to naturalny granulat, wykonany przez pszczoły, które miodem zlepiają drobiny pyłku kwiatowego. Zawierają one 250 różnych związków. W tym:

białko 13 - 32% błonnik 9 - 49%
tłuszcze 3 - 17% skrobia 1 - 31%
cukry proste 18 - 41% sole mineralne 1 - 5%

   Białko pyłku jest bardzo wartościowe. Zawiera 32 aminokwasy, w tym wszystkie egzogenne. Pyłek zawiera 5 - 7 razy więcej aminokwasów niż mięso wieprzowe, jaja i ser. Stwierdzono, że 30g pyłku (dwie łyżki stołowe) jest wystarczającą dawką do pokrycia dziennego zapotrzebowania dorosłego człowieka na podstawowe aminokwasy, a 60g - pokrywa całkowicie dzienne zapotrzebowanie na witaminy. Obnóża pyłkowe bowiem są normalnym koncentratem witamin i zawierają wszystkie witaminy występujące w przyrodzie.

Jest to "bomba witaminowa".


   Związki biologiczne czynne stanowią 1 - 3% suchej masy pyłku, wśród nich znajdują się 32 enzymy, filisterole i inhibiny. Obnóża pyłkowe są także bogatym źródłem łatwo przyswajalnych soli mineralnych, zwłaszcza siarki, potasu, magnezu i żelaza. Ten bogaty skład decyduje o tym, iż pyłek coraz częściej używany jest jako naturalna odżywka regenerująco-wzmacniająca..
   Pyłkowi kwiatowemu przypisuje się wiele różnorodnych właściwości leczniczych, między innymi leczenie przewlekłych zakażeń i stanów zapalnych gruczołu krokowego, pęcherzyka nasiennego oraz cewki moczowej, uporczywych zaparć jak i przewlekłych biegunek. Obnóża pyłkowe wykazują działanie antybakteryjne i regenerujące, stąd polecane jest w leczeniu chorób wątroby, przy uszkodzeniach jej miąższu po zapaleniu wirusowym lub uszkodzeniach toksycznych. Kuracja pułkowa korzystnie wpływa na wyniki okresu rekonwalescencji po zawale serca, ogranicza i hamuje miażdżycę, w chorobach woreczka żółciowego, przy zaburzeniach trawienia i przemiany materii, w klimakterium, przy zaniku tkanki podskórnej i przy nadmiernej łamliwości paznokci. Pyłek wykazuje także działanie przeciwanemiczne oraz inaktywujące wiele reakcji imunologicznych. Kuracja pyłkowa podnosi sprawność umysłową, wpływając dodatnio na procesy zdolności myślenia oraz oddziałuje korzystnie na psychikę, obniża stany napięć nerwowych i podniecenia (poprawia samopoczucie). Po kuracji pyłkowej podnosi się kondycja i wzmaga odporność organizmu na przeziębienia, choroby przewodu pokarmowego i dróg oddechowych. Pyłek łagodzi stany wyczerpania oraz zmęczenia fizycznego i psychicznego. Daje dobre efekty przy osłabieniach i dolegliwościach starczych, przy niedoborach wagowych, zapobiega wypadaniu włosów oraz polepsza ich wzrost. Ze względu na właściwości detoksykujące jest dobrym antidotumów przypadkach zatruć lekami syntetycznymi. Może być stosowany w leczeniu chorób alergicznych.
   Jedynym przeciwwskazaniem spożycia jest uczulenie na ten produkt. Uczulenie na pyłki, np. katar sienny, nie jest równoznaczne z uczuleniem na obnóża pyłkowe, które zdarza się bardzo rzadko. Nie poleca się stosowania kuracji pyłkowej kobietom w pierwszym trymestrze ciąży.


ZASADY KURACJI PYŁKOWEJ


Obnóża najlepiej spożywać w naturalnej formie granulatu!

   Poleca się najmniej miesięczną kurację, zaczynając od kilku gramów (czubata łyżeczka do herbaty zawiera 8g suchych obnóży), dochodząc do 30 - 35g na dobę. W kuracjach wielomiesięcznych nie należy przekraczać 20g na dobę.

Dozowanie w kuracji miesięcznej

I i IV tydzień - codziennie rano na czczo 15g,
II - III tydzień - 30 g dziennie: w dawkach przed śniadaniem i przed kolacją.
Dzieciom można podawać obnóża pyłkowe po ukończeniu 1 roku życia - w zależności od wieku, 1/4 - 1/2 dawki dla dorosłych.

   Obnóża można mieszać z miodem, dżemem,serem, mlekiem, sokiem owocowym a nawet płatkami owsianymi na mleku. Mieszankami takimi można także smarować pieczywo.

   Mieszanki miodowo-pyłkowe można wykonać w różnych proporcjach. Im mniej pyłku a więcej miodu, tym łatwiej przechowywać takie ciasto, nie obawiając się fermentacji. W połączeniu z miodem zaleca się spożywanie obnóży na czczo, po 2 - 3 łyżeczki dziennie.

   Paniom zalecamy także maseczki pyłkowe lub pyłkowo-miodowe, które wzmacniają, nawilżają i upiększają cerę.

   Przepis: łyżeczka obnóży pyłkowych zmieszać z niewielką ilością przegotowanej, letniej wody lub płynnego miodu. Tak przygotowaną papkę nałożyć na 25 min. na oczyszczoną skórę twarzy.


Obnóża pszczele znakomicie łagodzą negatywne skutki
odchudzania

zamiast BUERLEZITINY, BIOVITALU, KINDERBIOVITALU
i innych syntetycznych preparatów odżywczych spożywajcie
NATURALNY PYŁEK KWIATOWY"API - MAUR"

Z.P.-U.-H.

mgr inż. zootechnik specjalność pszczelnictwo
Maria Jaszczyk
Nowiny 1/1
77-400 Złotów
tel. +48 (67) 2652044

jaszczyk@kki.net.pl

powrót