25 listopada 2006 z inicjatywy Wydziału Edukacji Urzędu miasta Krakowa i Doradcy metodycznego nauczania przyrody i biologii mgr Urszula Grygiel, odbyło się IV Forum Nauczycieli przedmiotów przyrodniczych pod hasłem: "Rola doświadczeń i modelowania w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych". Program składał się z części wykładowej i warsztatowej. Warsztat czwarty to Interdyscyplinarność przedmiotów przyrodniczych- prowadzšca Maria Jaszczyk- nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej w Górznej.


Na zaproszenie Pani Katarzyny Struś miałam przyjemność wystšpić w programie porannym "Pytanie na śniadanie" w roli znawcy miodów, pyłków i propolisu oraz fachowca od świeczek woskowych.


moja rodzina

   Nazywam się Maria Jaszczyk, jestem matką dwóch dziewczynek Ani (24) i Urszulki (21), uczę w Szkole Podstawowej w Górznej i Zespole Szkół Katolickich imienia "św. Wojciecha" w Złotowie, w których moje dzieciaki zrobiły przy pomocy wielu darczyńców Zieloną Klasę.zielona szkoła

   Mieszkam w miejscowości popegeerowskiej, ale rekompensuje mi to wspaniała okolica.

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Autorami tych zdjęć są moi przyjaciele Antoni i Mirosław Szumińscy - wspaniali przyrodnicy.

   Jestem z zawodu zootechnikiem i zajmuję się hodowlą zwierząt. W moim obejściu są: kury, kaczki, króliki, jamnik "Kora", gołębie, koza "Agra",
kot, rybki w akwarium, chomik "Skuter" i pszczoły. "Kto ma pszczoły ten ma miód..." dlatego dodatkowym źródłem moich dochodów są pieniądze ze sprzedaży: miodu, pyłku pszczelego, propolisu i świec woskowych.

zdjęciejaszczyk@cwiklinski.pl

powrót